موضوعات

آمار سایت

  • تعداد مطالب : 4582
  • تعداد صفحات : 1
  • تعداد دیدگاه ها : 1
  • تعداد کلمات سایت : 3,040,923
  • آی پی شما : 54.198.147.221

برچسب ها

بایگانی شمسی

نسخه ی جدید راه افتاده است

 

ويژه اشخاصي با سليقه اي خاص و سخت پسند

طراحي بي نظير و زيبا براي مشكل پسندان

آيا به دنبال ساعت خاص و منحصر به فرد هستيد ؟

بهترین کادو برای کسی که دوستش دارید

در رنگ های متنوع

                                                            

قيمت با تخفيف ويژه فقط 15.000 تومان

  اول کالا را دریافت کنید ،سپس مبلغ ان را به مامور پست بدهید


 

 

ساعت مچی دخترانه مدل پاریس!!!یکی از زیباترین و بهترین ساعت های مچی دخترانه عرضه شده در سال جدید است که طراحی خیره کننده آن طرفداران بسیاری را جذب کرده است

بسیار زیبا و شیک

در رنگ های متنوع

رنگ مورد نظر خود را هنگام ثبت سفارش انتخاب نمایید

قیمت فقط : ۱۵,۰۰۰ تومان

اول کالا را دریافت کنید ،سپس مبلغ ان را به مامور پست بدهید


 

 

 

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

تاریخ : شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۶
۵ views
0دیدگاه
نوشته:admin

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش 

نفیسه روشن یکی از بازیگران دوست داشتنی سینمای کشور ایران هست که در سینما و تلویزیون نقش آفرینی هاي بسیاری داشته هست. او امروز دیگر بعد از سال‌ها حضور در این عرصه دنبال مسیرجدیدی در بازیگری هست و با ایفای نقش در کاراکترهای جدی و تاثیرگذار میخواهد که هرچه اکثر استعدادهای خود را در بازیگری نمایان سازد. روشن این روزها در «زیر سقف دودی»که به کارگردانی پوران درخشنده بر پرده پخش هست، نقش متفاوتی را بازیمی‌کند که با وجود کوتاهی‌اش توانسته بخوبی از پس آن بربیاید.

#tagsبه بهانه بازی نفیسه روشن در این نقش گفت‌وگوییبا او انجام دادیم که در ادامه میخوانید.

 

یک نکته مهم درمورد کاراکتر شما در فیلم «زیر سقف دودی»، هماهنگی و تناسب بازیشما با ویژگی‌هاي فیزیکی و روانی نقش «آرایشگر» هست؛ طوری‌که حس میشود ایننقش با وجود کوتاهی‌اش از اول برای شما نوشته شده.

#tagsهمکاری با پوران درخشنده
شما گزینش چندم پوران درخشنده برای این نقش بودید و آیا برای نقش دیگری در همین فیلم توصیه داشتید؟

 

در ابتدا نقش دیگری در این فیلم برای من در نظر گرفته شده بود، اما در نهایت آن نقشحذف شد و وقتی خانم درخشنده با من تماس گرفتند و گفتند نقش‌ات حذف شده، من گفتمان‌شاءالله پروژه بعدی با هم همکاری میکنیم تا این‌که دوباره ایشان با من تماسگرفته و گفتند نقش دیگری را در این فیلم نوشتم و با وجود این‌که میدانم برای توکوتاه هست،

 

اما گزینه با خودت هست که آن را بازی کنی یا نه. من به قدری شخصیت خودخانم درخشنده و کارهایشان را دوست داشتم که اصلا کمیت نقش به چشممنیامد و با کمال میل نقش را پذیرفتم. این نقش با وجود کوتاهی‌اش، اما برای من پر از تفاوت با کارهای سابقم بود.

 

تفاوت از چه لحاظ؟

 

هم از لحاظ کاراکتر و هم از لحاظ لباس و گریم. گرچه جدای از این تفاوت من همه ي وقت دوستداشتم با خانم درخشنده کار کنم و لذت کنار ایشان بودن را بچشم.

 

بازی در نقش یک آرایشگر شوخ و شنگ برای این نبود که میخواستید از زیر سایهنقش‌هاي آرام که به نوعی در آن کلیشه شدید، دربیایید، به این دلیل که شاید احساسمی‌کردید توانایی‌هاي دیگری هم دارید که تا به حال نادیده گرفته شده؟

 

بله، کاملا. من از سال ۸۲ بازیگری را با سریال «روزهای به یاد ماندنی» با نقش یک دختر جنوبیو سوارکار بازی کردم و بعد هم نقش‌هاي متفاوتی را کار کردم، اما از یک جایی به بعد نقش‌هایمن همه ي شبیه به هم شدند تا رسید به جایی که خودم از این‌همۀ تکرارخسته شدم.

 

گزینش‌هاي اشتباه
من حتی سال قبل به دلیل همین تکراری بودن دو نقش پیشنهادی در تلویزیون را نپذیرفتم.من بی‌رودربایستی می گویم که ۱۰ سال پیش بعد از سریال «اغما» باید با حساسیت و وسواس بیشتریکار گزینه می کردم، اما در دل مردم جا گرفتن و علاقه به مردم باعث شد که منخیلی راه‌ها را اشتباه بروم و گزینه‌هاي اشتباهی داشته باشم.

#tags

بازیگر زیر سقف دودی
برگردیم به «زیر سقف دودی»، زمانی‌که قرار بازی گذاشتید با اتکا به فیلمنامه چند درصد از این شخصیت را شناختید؟

 

خانم درخشنده خودشان توضیحاتی درمورد این کاراکتر به من دادند، اما خود من هم تحقیقاتمحیطی و می داني راجع به این حرفه «آرایشگری» و فضایی که در آن کار می کنند، داشتم.چون اصولا خودم هم به فضاهای شادی که با رنگ سر و کار دارند علاقه دارم و در این‌طور جاهاحالم مفید میشود.

 

تحقیقات و اطلاعاتی که خودم انجام داده بودم باعث شد برخی ازدیالوگ‌ها را با لحن و شیوه خاص‌تری بگویم و در نهایت چکیده دیده‌هایخودم همراه با توضیحات کامل خانم درخشنده را شما در عکس دیدید.گفت‌وگو با نفیسه روشن

 

پس چنین شخصیت‌هایي برای شما نمود بیرونی داشتند؟

 

بله، تا حدودی داشت. گرچه با کمال احترام به جایگاه عزیزان چهره‌پرداز و هنرمند.

 

دیالوگ‌هاي تند و تیزی به زبان می‌آورد
تعریف خودتان از کاراکتری که بازی کردید چیست؟

 

بر خلاف تصور برخی‌ها، این دختر آرایشگر اصلا بی‌قید و بند و صریح‌اللهجه نیست.به نظرم شوخ طبعی و شادی ویژگی تفکیک‌ناپذیر تمام کسانی هست که در چنین محیطی کارمی‌کنند و این دختر هم از این قاعده مستثنی نبود. این دختر آرایشگر در مقابل خانم میانسالی«با بازی مریلا زارعی» قرار میگیرد که در جریان زندگی خودش را کاملا فراموشکرده و به قول خودش از بعد از ازدواجش تا به حال موهایش را رنگ نکرده!

 

او در جهت دلداری این زندیالوگ‌هاي تند و تیزی به زبان می‌آورد که این زن احساس پیری و شکستگی نکند.در واقع می خواهد حال آن خانم میانسال را مفید کند.گفت‌وگو با نفیسه روشناتفاقا بده بستان میان شما و خانم زارعی خیلی زیبا و در واقع از برگ‌هاي برنده فیلم هست.

#tags

#tags

این ها چطور شکل گرفت؟

 

من دورادور خواهر ایشان، ملیکا زارعی را می‌شناختم و پیگیر کارهای خود خانم زارعیهم بودم. خانم زارعی بشدت زن صبور و نازنینی میباشند. من بارها و بارها با پارتنرهایی کار کردمکه دست به هر کار میزنند که بازی خودشان اکثر به چشم آید و بازی پارتنرشاندیده نشود، اما خانم زارعی اصلا این‌طور نبود. همۀ وقت} معتقدم که هر شخصی نان دلش را میخورد و خانمزارعی از همین افراد میباشند.

 

واقعا سیمرغ‌هایي که گرفتند و درخشش‌شان درسینما لیاقت‌شان هست و جایگاهی که خداوند به ایشان داده به دلیل دل پاک‌شان هست.ایشان هر نکته‌اي که کار من را بهتر می کرد به من می گفت و من واقعا از ایشان ممنونم.

 

فکر می کردید خانم زارعی برای این نقش سیمرغ برترین بازیگر نقش اول زن «همراه با لیلا حاتمی» را بگیرند؟

 

بله، کاملا. هم در مورد خانم زارعی و هم ایمان امیدواری «طراح گریم» اطمینان داشتم که کارشاندیده میشود. حتی روز اختتامیه جشنواره فجر هم به آقای امیدواری گفتم که تو سیمرغرا می بري. چون گریم‌شان بخصوص روی خانم زارعی فوق العاده بود و خانم زارعی هم با نهایت ظرافت توانستند نقش یک مادر رنج‌دیده را ملموس و باورپذیر بازی کنند.

#tagsخیلی متفاوت و تاثیرگذار ظاهر شدمفیدبک‌هایي که از بازی در این نقش گرفتید، چطور بود؟

 

خیلی فوق العاده. حتی خیلی از دوستان منتقدم می گویند با این‌که در یک سکانس بازیکردی، اما خیلی متفاوت و تاثیرگذار ظاهر شدي و این برای من امیدوارکننده هست.

 

همین حالا مشغول چه کاری هستید؟

 

حدود یک‌سال و نیم هست که سعی می کنم هر کاری را نپذیرم و در کل معیارهایم برایبازیگری تغییر کرده. پارسال تئاتر «معاشر» و فیلم «زیر سقف دودی» را بازی کردم که به نظر خودمسال خیلی پرباری بود. چون دو کار داشتم که پر از تفاوت و تجربه برایم بود. الانهم در دو تئاتر بازی دارم که پشت سر هم روی صحنه می رود.

 

برای تلویزیون هم درمورد یک کارصحبت کردم، اما احتمال ضعیفی دارد که به نتیجه برسد. در کل سعی میکنم فضا رابرای خودم باز کنم تا زوایا و تجربه‌هاي دیگری را در کارنامه‌ام ثبت کنم و قطعا اگر نقشو کارگردان مفید نباشد آن را نمی‌پذیرم.

 

اگر کمی از شخصیتی که در «زیر سقف دودی» بازی کردید فاصله بگیرید، فکر می کنید این شخصیت و این آلبوم چه جایگاهی در کارنامه کاری‌تان دارد؟

 

جایگاهی خیلی بالا. من همان‌طور که با شهامت میگویم برخی کارها را اشتباهاپذیرفتم، همان‌طور هم با شهامت میگویم بازی در «زیر سقف دودی» نمره درخشانی در کارنامهمن دارد. برای من اندازه نقش مهم نیست، تاثیرگذاری نقش هست که مهم هست.مثالم هم در این مورد بازی کوتاه خانم رویا نونهالی در فیلمی بود که فقط به دلیل نگاهشانسیمرغ گرفتند. این برای من الگو هست که در یک‌سری کارها کیفیت مهم هست، نه کمیت.#tags

نحوه تعامل با کارگردان

خیلی از چهره‌هاي این فیلم ، قطبی برای خودشان در بازیگری میباشند و هر کدام به خاطرخود خانم درخشنده آمدند و در این فیلم نقش‌هاي کوتاه بازی کردند. من خانم درخشنده را از سال‌هاپیش می‌شناسم و برایشان احترام ویژه‌اي قائلم. فیلم «پرنده کوچک خوشبختی»خانم درخشنده و بازی زنده‌یاد بانو هما روستا را همۀ وقت} در ذهن دارم و زمانی‌که به من پیشنهادبازی دادند درصدی برای نه گفتنم وجود نداشت.

 

۱۶ سال تجربه کار در این حوزه
من ۱۶ سال تجربه کار در این حوزه دارمو سر کارهایی بودم که کارگردان وقتی میخواست پلان‌هایي را برای بازیگرش توضیح دهد فریادمی‌زد، اما خانم درخشنده سر هر پلانی وقتی نکته‌اي را لازم به تذکرمی‌دیدند از پشت مانیتور بلند می‌شدند و حتی درگوشی بدون آن‌که کسی متوجه شودآن نکته را به بازیگر می گفتند.همین می‌شد که تمام عوامل گروه برای ایشان با عشق کار میکردند.

#tags

#tags

#tags

نفیسه روشن،گفت و گو با نفیسه روشن،گفتگوی خواندنی با نفیسه روشن،نفیسه روشن و همسرش،نفیسه روشن و زندگی شخصی

#tags

 

برچسب ها :آخرین ارسال ها